Vítání jara

Vážení přátelé, milí diváci,

z důvodů onemocnění Lenky Filipové přijala naše pozvání k účinkování na zahajovacím koncertě 16. ročníku Vítání jara Irena Budweiserová s kapelou Blue Soul.

Festival Vítání jara je oslavou příchodu dlouho očekávaného a pro mnohé nejkrásnějšího ročního období. Jeho rozmanitost je inspirující také při tvorbě dramaturgie projektu. Letos jsme pro vás připravili pět festivalových večerů.

Zahajovací koncert 16. ročníku patří významné osobnosti české kulturní scény, kterou je zpěvačka Irena Budweiserová. V Kostele u Salvátora zazpívá společně s kapelou Blue Soul své nejznámější repertoárové písně v rytmu blues, soul a gospel.

Druhý festivalový večer v Kostele u Salvátora patří vynikajícímu kytaristovi Michalovi Pavlíčkovi a zpěvačce Monice Načeve. Společně se Smyčcovým kvartetem Pavla Bořkovce zazní na akustickém koncertě mimo jiné písně na texty básníka Jáchyma Topola.

Třetí festivalový koncert jsme svěřili souboru Spirituál kvintet, který se stal jakousi dvorní kapelou festivalu. Účinkoval snad na všech ročnících Vítání jara. Spirituál kvintet jistě není třeba blíže představovat. Je pro nás ctí, že zůstává festivalu po léta věrný. Také letos tedy zveme opět všechny jeho příznivce na jarní rozjímání, tentokrát do Barokního refektáře. 

Opravdovou lahůdku jsme si letos pro vás nechali na festivalový večer v Divadle Hybernia. Pozvání přijala kapela Čechomor. Na akustickém koncertě budete mít možnost slyšet výběr toho nejlepšího z dosavadní tvorby této legendární kapely.    

Na závěrečném akustickém koncertě v Salesiánském divadle uslyšíte recitál skvělého folkového zpěváka Vlasty Redla za doprovodu kapely Malá parta

Vážení přátelé, za všechny, kteří se na koncertech Vítání jara podílejí a jimž patří náš dík, vám přeji příjemné kulturní zážitky. Pevně věřím, že vás festivalové koncerty Vítání jara opět příjemně naladí a naplní positivní energií.

Lubomír Čížek

Music Art Prague

 

 

 

copyright 2012 Vitanijara.com